Dlaczego do Strzelca..

Dlaczego do Strzelca..

Postautor: PROGRESOR » 25 maja 2012, 13:27

Ostatnio kierowca busa z którym jeździliśmy z młodzieżą powiedział mi, iż chciałby dla swoich dzieci znaleźć jakieś dodatkowe zajęcie...
Jaki pomysł byście mu podsunęli.. ? No właśnie.. Tylko, właściwie, czemu akurat ZS STRZELEC, a nie kółko ceramiczne czy klasa sportowa ?

Prawdopodobnie i inni Rodzice się nad tym zastanawiają..
Dlatego - postanowiliśmy na to odpowiedzieć.. w formie listu ;)


Po prostu przeczytajcie i pomyślcie sobie, jakimi świetnymi ludźmi jesteście. I przemyślcie ofertę Strzelca..!

Drogi Rodzicu

Zostaliśmy poinformowani, że zastanawiasz się nad tym, czy wysłać swoje dziecko do Strzelca. Twoje dziecko uczęszcza do pierwszej klasy szkoły ponadpodstawowej – a więc wymogi formalne są spełnione.
Dotarła również do nas informacja, Szanowny Rodzicu, że masz wątpliwości, czy to dobry pomysł, bo sam nie masz informacji nt. Strzelca.
Dlatego opiszemy Ci, jak to będzie wyglądało.

Twoje dziecko zacznie chodzić na spotkania raz w tygodniu. Kupienia munduru nie będzie można odkładać w nieskończoność, więc od razu uprzedzamy, że trochę pieniędzy na początku trzeba wydać.
Ale za to - gwarantujemy, że koszt szybko się zwróci. Ze sporą nawiązką..
W wakacje Twoje dziecko pojedzie na manewry i jego dowódca będzie szaleć ze złości, iż dzwonisz kilka razy dziennie, żeby dowiedzieć, się, co u Twojego dziecka. Od razu więc informujemy Cię, Drogi Rodzicu, co będzie się działo u Twojego dziecka na manewrach, żebyś nie musiał już dzwonić: ani przez chwilę nie będzie się nudzić, będzie regularnie jeść posiłki, chodzić spać o stałych porach (oprócz dni, kiedy będzie biegać w nocy po lesie z dziką przyjemnością). Wstawać będzie wcześnie i gwarantujemy, że ani jedno „jeszcze chwilkę” nie zostanie wysłuchane, a Twoje dziecko szybko zacznie się cieszyć z wczesnych pobudek.., nie bać się burzy, siedzieć spokojnie i spokojnie słuchać, jak starsi opowiadają o Ważnych Rzeczach, wreszcie nauczy się równo kroić cebulę, utrzymywać porządek i szanować dyscyplinę..

Ale to oczywiście tylko manewry, Drogi Rodzicu, posłuchaj jeszcze, co będzie się działo dalej. W ciągu roku szkolnego Twoje dziecko będzie wciąż co tydzień chodziło na spotkania ale i raz w miesiącu na ćwiczenia lub akcję.., ale o mundur już się nie martw – starczy na lata. Musisz się za to nauczyć aktywnego słuchania..
Ponieważ Twoje dziecko będzie przynosiło mnóstwo wrażeń..
Lepiej od razu kup sobie zestaw bluzek/koszulek o rozmiar większych, bo duma Cię będzie rozpierać co najmniej kilka razy w miesiącu. Twoje dziecko zdobędzie w przeciągu roku więcej umiejętności niż dziecko Twoich znajomych chodzących tylko do szkoły... Dodatkowo mocno wbije sobie do głowy, czym jest szacunek, zaufanie, obietnica, prawda, wytrwałość i honor.

W pewnym momencie możesz zacząć gubić się wśród imion, które w swoich opowieściach wymienia Twoje dziecko. Drogi Rodzicu, musisz wiedzieć, że Twoje dziecko w Strzelcu pozna mnóstwo ludzi, którzy będą z tej samej bajki. Z tej samej co Twoje dziecko, nie z Twojej. Być może nie zrozumiesz, na czym dokładnie polegają te relacje, ale wiedz, że Twoje dziecko będzie tych ludzi nazywać Przyjaciółmi. Pragniemy Cię także poinformować, że Twoje dziecko zacznie wyjeżdżać na weekendy w różne dziwne miejsca z dziwnie spakowanym plecakiem. Zaufaj nam jednak, ponieważ jesteśmy dobrze poinformowani – na tych wyjazdach będą Twojemu dziecku towarzyszyć ci ludzie z grupy na literę P, co oznacza trzy rzeczy: bezpieczeństwo, czasem brak zasięgu, oraz niezapomniane wrażenia...

I nie zdziw się, Drogi Rodzicu, kiedy w słowniku Twojego dziecka szczególnie dużą frekwencję będą miały wyrażenia: „spokojnie ja potrafię”, „nie”, „spokojnie, zrobimy to”, „nie, nie obawiam się” i tym podobne.
O tym również musimy Cię poinformować – Twój młodzieniec/ Twoja córka stanie się samodzielna/y szybciej niż przewidywałeś..
Twoje własne dziecko nagle stanie się ratownikiem medycznym, żołnierzem, wychowawcą, podróżnikiem, inżynierem, animatorem, architektem, menedżerem, piosenkarzem - zacznie dążyć do spełnienia swoich planów...

A po tych wszystkich emocjonujących latach, gdy Twoje dziecko pewnie nie będzie już wraz z Tobą mieszkało, może się zdarzyć iż zdejmie mundur,być może powiesi go do szafy i możliwe, że już go nigdy nie założy.. Lecz znajdzie sobie świetne studia, świetną pracę, świetnego męża lub świetną żonę. Tylko przyjaciół będzie miało tych samych. Twój syn lub córka będzie zdolne, wytrwałe, będzie miało wyrobiony światopogląd i będzie Cię szanowało.
A do końca życia będziesz słuchać opowieści zaczynających się od: „A najlepsze było kiedyś na akcji/manewrach/ćwiczeniach…” – i będziesz, Drogi Rodzicu, żałować, że Twoi rodzice nigdy nie otrzymali podobnego listu, jaki Ty teraz otrzymujesz..

Czujemy się w obowiązku przekazać Ci, Drogi Rodzicu, te informacje..
Byś mógł spokojnie podjąć decyzję czy wyrazić zgodę na to by - Twoje dziecko zostało strzelcem.
I uczciwie ostrzegamy – to decyzja, która niesie ze sobą konsekwencje na całe życie. 8-)

Z poważaniem
Komendant Obwodu Podkarpackiego
Awatar użytkownika
PROGRESOR
CHORĄŻY
 
Posty: 887
Rejestracja: 03 gru 2011, 14:00

Wróć do DLA RODZICÓW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron